Arama:

Amerikan cam filmi diğer cam filmlerinden farklı olarak en kalın olanıdır. Bu film dışarıdan iç kısmın görünmesini yüzde yüze kadar engelleyen bir sistemdir. Cam filmleri güneş yansımalarını engellemeye yardımcı olur ve genellikle bu nedenle tercih edilir

Amerikan cam filmi diğer cam filmlerinden farklı olarak en kalın olanıdır. Bu film dışarıdan iç kısmın görünmesini yüzde yüze kadar engelleyen bir sistemdir. Cam filmleri güneş yansımalarını engellemeye yardımcı olur ve genellikle bu nedenle tercih edilir. Modifiye ve daha güzel bir görünüş katmak isteyen araç sahipleri de cam filminden yararlanabilir. En çok sorulan Amerikan cam filmi nedir şeklindeki sorulara en kalın cam filmidir şeklinde cevap vermek doğru olur.

TÜVTÜRK Araç Muayenesinde Cam Filmi Geçer Mi?

Dışarıdan net bir şekilde iç kısmın görülmemesi ya da güneş ışınlarının rahatsızlık vermemesi için cam filmi yapılabilmektedir. Oto cam filmleri farklı kalitelere sahip olabilirken özellikleri de değişkenlik gösterir. Araçlarda çokça kullanılan r43 cam filmi türünün hiçbir engel oluşturmamasından dolayı kullanımına izin verilir. Herhangi bir yasak ve ceza durumu olmazken görüşün engellenmediği de doğrudur. Bununla birlikte diğer cam filmlerinde ise sürücünün 180 derecelik görüş açısının ne durumda olduğu sorusuna göre incelemeler yapılır. Buna göre 1 ve 2 numaralı cam film türlerinin kullanımı söz konusudur. 1 numaralı cam filmi %85 geçirgenlik sağlarken son derece rahat bir şekilde sürücü kontrolünü sunuyor. 2 numaralı cam film ise %70 geçirgenliğe sahip olmasıyla sınıfı geçiyor. Geçirgenlik durumunda %70 en alt sınırı oluştururken diğer cam filmi seçeneklerinin kullanımları yasaklı durumdadır. Bununla birlikte araç muayenesinde cam filmi geçer mi sorusuna TÜVTÜRK şartlarının verilmesi de büyük öneme sahiptir.

 1,019 Toplam,  3 Bugün